A ja się cieszę…

… że coś się zmienia.

W ciągu ostatnich kilku dni przeglądając prasę, w tym także internetową i obserwowane blogi zauważyłam, że wszyscy piszą o Polskiej Grupie Pocztowej. W mediach przeczytałam wiele kasandrycznych wizji przyszłości – że nie doręczą, że nie odbierzemy, że sądy nic nie wiedzą, a przede wszystkim, że „biedny” e-sąd w Lublinie nic nie wie.

Myślę, że te wszystkie narzekania to takie nasze malkontenctwo i strach przed nowościami. Pewnie będzie trochę bałaganu, pewnie jakieś przesyłki nie dotrą. Ale nie wyobrażam sobie, by sądy całkowicie bezkrytycznie uznawały za doręczone przesyłki w tym przejściowym okresie. Wszyscy musimy nauczyć się doręczania i odbierania przesyłek na nowo i powinniśmy oczekiwać od sądów pewnej wyrozumiałości w tej sprawie.

Ja się cieszę. Nie tylko dlatego, że „coś” się zmienia. Ale dlatego, że upada kolejny monopol, kolos na glinianych nogach, który funkcjonuje tak źle i opieszale. I który może dlatego jest tak bardzo oporny na dobre zmiany, bo dotąd nie przegrał tak intratnego przetargu, jakim jest doręczanie przesyłek sądowych.

Myślę więc, że te zmiany pójdą dalej – może zmieni się i Poczta Polska? Jak? Szczerze mówiąc w ogóle mnie to nie interesuje. Z radością – wyręczając moją sekretarkę – pójdę do kiosku po drugiej strony ulicy i odbiorę całą pocztę, jakiej nie odbierałam od 1 stycznia (przedłużyliśmy sobie przerwę świąteczną do 7).

Fajnie, że coś się zmienia. A czy na lepsze? To się okaże…


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/wspolnotymaleiduze.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Piotrowscy Spółka Partnerska Adwokatów Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Piotrowscy Spółka Partnerska Adwokatów z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@kancelariapiotrowscy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: