Wsparcie w sporach z deweloperem

Często, bardzo często członkowie wspólnot mieszkaniowych skarżą się na deweloperów.

Wsparcie w sporach z deweloperem

Problemy zwykle dotyczą dwóch tematów:

  1. zarządu nieruchomością wspólną
  2. wad nieruchomości.

Poradę w każdej takiej sprawie zaczynam od analizy umowy, którą klient zawarł z deweloperem.

A można tam znaleźć różne „kwiatki”, które mają zabezpieczyć interesy dewelopera, a właścicielom lokali odbijają się czkawką przez lata.

Dlatego zachęcam do szczegółowego analizowania umów podpisywanych z deweloperem PRZED ich podpisaniem.

Zachęcam też do czytania świetnego bloga o umowie z deweloperem prowadzonego od kilku lat przez Panią Mecenas Joannę Marską-Romaniszyn ze Szczecina. Przyznam, że sama chętnie i czytuję jej wpisy i od dawna subskrybuję tego bloga.

Zachęcam do czytania artykułów w blogu umowazdeweloperem.pl także i Ciebie, bo naprawdę warto.

Natalia Klima-Piotrowska
adwokat

Photo by Artur Voznenko on Unsplash

***

Mała wspólnota – mały kłopot?

Pewnie dostrzegłeś, że dotąd większość moich wpisów dotyczyła dużych wspólnot mieszkaniowych. Dlatego postanowiłam się poprawić i napisać trochę o małych wspólnotach.

Bo po pierwsze: tytuł bloga zobowiązuje, a po drugie mała wspólnota, to wcale nie taki znowu mały kłopot [Czytaj dalej…]

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Joanna Marska-Romaniszyn 13 listopada, 2017 o 00:28

Bardzo dziękuję za polecenie mojego bloga 🙂

Odpowiedz

Magda 13 listopada, 2017 o 09:47

Potwierdzam,
Blog Pani mec. Joanny Marskiej Romaniszyn jest świetny i przekazuje mnóstwo praktycznych i zrozumiałych -nawet dla laika -informacji.

Odpowiedz

Jolanta 9 lutego, 2018 o 22:38

A analizę umowy koniecznei należy zacząć od jej sporządzenia notarialnego i ustalenia warunków jak najszybszego notarialnego przeniesienia własności. Zaniedbanie tego kosztowało mnie swego czasu 15 lat sądowej mordęgi gdyż deweloper ogłosił upadłośc.

Odpowiedz

Monika 17 lutego, 2022 o 14:46

Potwierdzam z naszego doświadczenia (niestety) że umowę z deweloperem należy czytać wnikliwie niczym cyrograf 😉 Ale też bywa i tak że mimo braku „haczyków” to my po prostu czegoś nie przewidzimy (np. sąsiedztwa hałaśliwej ulicy i skutków tego jak tu: https://www.prawo-cywilne.info/roszczenia-wobec-dewelopera-ze-wzgledu-na-halas-675-c.html ) i wtedy niestety … trzeba się męczyć :/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Piotrowscy Spółka Partnerska Adwokatów Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Piotrowscy Spółka Partnerska Adwokatów z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@kancelariapiotrowscy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: