Tak! Kto by pomyślał. Obchodzimy dziś z moim blogiem roczek 🙂 sama nie wiem kiedy to zleciało. Prawie tak szybko, albo nawet szybciej, niż pierwszy rok mojej córeczki.
Jak taką wspaniałą okazję uczcić? Jedni pieką tort, inni umieszczają zdjęcia albo obrazki. A ja napiszę kilka słów dla Ciebie mój Czytelniku. Bo to dzięki Tobie ten blog ma sens. Bo dla Ciebie go tworzę.
Przyznam szczerze, że widzę efekty. I nie chodzi tylko o wzrost statystyk bloga. Oczywiście robi na mnie wrażenie fakt, że w porównaniu z grudniem 2013 średnia liczba wejść zwiększyła się aż 84,5 razy, a jednocześnie liczba wejść wzrosła od listopada 2013 do listopada 2014 ponad 5.000%! To przecież oznacza Czytelniku, że interesuje Cię co mam do powiedzenia. A to cieszy.
Najfajniejsze jest jednak to, że zgłaszają się klienci, którzy mówią, że czytali bloga. Albo wysyłają zapytania przez formularz w zakładce „Kontakt”, albo maile w związku z komentarzami w blogu, albo po prostu dzwonią. Dzięki temu mam sporo pracy, ale i wiele nowych, ciekawych tematów dotyczących wspólnot, o których mogę pisać i pisać.
Okazuje się, że bardzo wiele wejść na bloga jest ze strony LexMonitor. Jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, to koniecznie musisz ją odwiedzić. Znajdziesz tam informacje o bieżących wpisach na polskich blogach prawniczych z bardzo wielu dziedzin prawa, które mogą Cię zainteresować.
O kilku blogach chciałabym wspomnieć, tym bardziej, że i stamtąd do mnie trafiałeś. Jedynym z nich jest blog Łukasza Chmielniaka bialekolnierzyki.com.pl, który powinieneś odwiedzić, jeśli potrzebujesz informacji na temat odpowiedzialności za przestępstwa karne gospodarcze i karne skarbowe. Wiele wejść było także z bloga umowazdeweloperem.pl Joanny Marskiej-Romaniszyn. W tym ostatnim przypadku trudno się dziwić: przecież wspólnoty bardzo często powstają w budynkach wznoszonych przez deweloperów, a ich mieszkańcy zmagają się z problemami, o których piszę w moim blogu.
Sprawdziłam jakie wpisy w ciągu minionego roku cieszyły się największym zainteresowaniem. Okazuje się, że podobnie jak pół roku temu, najbardziej popularny był wpis „Głosujemy”. Nie słabnie także zainteresowanie małymi wspólnotami – hasło „mała wspólnota mieszkaniowa” w różnych odsłonach jest najczęściej wpisywaną w wyszukiwarki frazą, która prowadziła do mojego bloga, a wpis „Mała wspólnota – mały kłopot” zajął drugie miejsce wśród najpopularniejszych w całym roku.
Jakie plany na przyszłość? Pisać jak najwięcej na interesujące Cię tematy. Zapraszam do czytania i komentowania, a także do kontaktu z Kancelarią w razie pytań. Obiecuję w miarę możliwości jak najszybciej odpowiadać na takie zapytania i komentarze, bo Twoje pytania są cennym źródłem inspiracji.
Dziękuję za ten rok i proszę o więcej.
{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia, forma „bloga” jest znakomita, informacje pratyczne i podane w czytelny i jasny sposób – nic dziwnego , że popularność strony szybko rośnie.
Bardzo dziękuję za miłe słowa i serdecznie pozdrawiam.
Pytanie – czy każde zebranie małej wspólnoty powinno być ogłoszone 6 dni wcześniej i podane powinny być wcześniej tematy do poruszenia? Administratorka naszej wspólnoty twierdzi iż ta procedura dotyczy jedynie zebrania rocznego??? I jeszcze jedno – czy w małej wspólnocie, która przegłosowała akceptowanie uchwał przez większość ( głosuje się metrami kwadratowymi należącymi do właściciela) udzielenie absolutorium na zebraniu rocznym wymaga 100% głosów czy też podobnie jak w głosowaniu uchwał większość. ? Wspólnota ma 6 lokatorów.
Z tego co Pan pisze wynika, że w Pana małej wspólnocie wprowadzono zasady obowiązujące w dużych wspólnotach z modyfikacjami (głosowanie „metrami kwadratowymi”, podejmowanie uchwał, odbywanie zebrań). Co istotne, taka zmiana zasad zarządu małą wspólnotą powinna była zostać dokonana albo w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo w później zawartej w formie aktu notarialnego. Jeśli ten warunek nie został spełniony w Pana wspólnocie powinny być stosowane przepisy Kodeksu cywilnego o współwłasności.
Jeżeli jednak zmiana zasad zarządzania dokonana została prawidłowo i we wspólnocie stosujecie przepisy ustawy o własności lokali, to uważam, że zasada zawiadamiania o zebraniu właścicieli co najmniej na tydzień przed jego terminem dotyczy wszystkich zebrań, nie tylko obowiązkowego, rocznego zebrania.
Co do absolutorium – odpowiedź również zależy od tego czy umówiliście się Państwo na stosowanie zasad z ustawy o własności lokali. Jeśli tak, to obowiązuje tu zasada większości głosów, chyba że w umowie lub uchwale określającej zasady zarządu nieruchomością wspólną ustalono, że absolutorium wymaga większości kwalifikowanej (czyli np. 2/3 lub 3/4) albo jednomyślności.
dziękuję.
Pani Mecenas, gratuluję świetnego bloga!
Bardzo dziękuję za miłe słowa i serdecznie Panią pozdrawiam 🙂
Gratulacje. Oby blog się rozwijał, pisanie sprawiało przyjemność, a czytelników przybywało! 🙂
Bardzo dziękuję 🙂
Ja również życzę wszystkiego dobrego i sukcesów Pani bloga.